A hajhullás oka gyakran valamilyen belső szervi góc, belgyógyászati betegég (pl. pajzsmirigy-alulműködés), gyógyszerszedés (pl. syncumar), hormonális probléma (tesztoszteron túltermelés vagy érzékenység) vagy esetleg ásványi anyag (vas, cink)/ vitaminhiány. Ha a hajhullás mértéke meghaladja a napi 60-100 szálat, orvoshoz kell fordulni.
Első lépés mindig az oki diagnózis felállítása, a kezelés ennek megfelelően történik. A diagnózis felállításában nagyban segít a részletes anamnézis-felvétel, célirányos laborvizsgálatok valamint trichogramm készítése. Ez utóbbi egy mikroszkópos vizsgálat mellyel az eltávolított hajszálak szerkezetét elemezzük mikroszkóp alatt. A kiváltó okra következtethetünk abból, hogy a hajszálak hány százaléka van növekedési, és hány százaléka van nyugvó fázisban. A kezeléskori kiindulási állapotot digitális dermatoszkóp és számítógép segítségével rögzítjük a fejbőr több pontján. A digitális dermatoszkóp 30-szoros nagyítással, polarizált fénnyel vizsgálja a fejbőrt. Nem csak a hajhullást hanem a fejbőr egyéb esetleges betegségeiről (pikkelysömör, seborrhoea) is jó képet tudunk ezáltal kapni. Kontrollvizsgálatok során objektivizálni tudjuk az eredményt, vizualizálni tudjuk az újonnan növekedett piheszőröket, ezáltal információt kapunk a terápia sikerességéről.
Minden esetben törekszünk az oki kezelésre, mely mellett a helyi kezelésekkel elérhetjük a haj visszanövését. Általában jó hatásúak a fejbőr vérbőségét fokozó szerek, mert javítják a szőrtüszők vérellátását, ezáltal a tápanyagellátást. A hatóanyagokat közvetlenül a szőrtüszőkhöz mezoterápia segítségével is el tudjuk juttatni. Ilyenkor vékony tűvel, felületesen, sűrűn elhelyezett szúrásokkal juttatom be a fejbőrbe a vitaminok, ásványi anyagok, esetleg növekedési hormon keverékét.
Hat indukciós kezelés szükséges 2-3 hetente eredmény eléréséhez, majd kéthavi 1 beavatkozás az eredmény fenntartásához.